""

A találkozót a Barcelona kezdte jobban, amely megőrizte rekordját az ,,ellenségtől". A Real Madridról van persze szó, amely nem tudta legyőzni a Villarrealt, így nem sikerült megdöntenie a katalánok 16 zsinórban elért győzelmi csúcsát.

Messiék így azzal a tudattal léphettek pályára, ha nyernek, egy pontra megközelíthetik Ramosékat. Hogy nem így történt, abban hatalmas szerepe volt Diego Simeonénak, de az argentin cseréiről majd később.
Elég az hozzá, hogy masszívan beásta magát saját kapuja elé az argentin csapata, mint ahogy szokta; emiatt Neymarnak és Iniestának is csak távolról volt kísérlete, de Oblak magabiztosan védett.

Nem volt ennyire határozott a Matracosok védelme azonban a 40. percben! Iniesta bal oldali szögletére ugyanis Rakitic érkezett a hosszún, de Godínék csak szemmel követték a horvátot, lábbal nem; így szép csúsztatással a Barcelonáé lett a vezetés. 1-0!

A második félidőben jóval több helyzetet láthatott a Camp Nou publikuma, mint az első játékrészben. Már az első percben születhetett volna két gól is – Griezmann jobbossal eleresztett bombáját ter Stegen vetődve védte, majd Suárez visszapasszát Messi lőtte Savicsba -, de mégsem ez határozta meg a mérkőzés menetét, hanem a Barca két kulcsjátékosának elvesztése.

Így van, előbb Busquets nem bírta tovább a gyűrődést, majd egy Godínnal való ütközés után Messi kapott az ágyékához, ahol a legutóbbi válogatott meccsek során is megsérült.

A kettős cserét Simeone is követte, igaz, ő legalább önszántából. Gameirót és Saúlt Torres és Correa váltotta, és egy szabadrúgás után meg is született spanyol-argentin koprodukcióban a vendégek egyenlítő gólja is.

Egy előrepasszt Torres úgy lépett át, hogy átverte ezzel Piquét is; Correa pedig egy testcselt követően – amellyel Mascheranót ráküldte a képzeletbeli korcsolyapályára – hidegvérrel, ragadozóhoz méltóan helyezett a jobb kapufa tövébe. 1-1!

Sajnos elégedett volt Simeone az egy ponttal, így az utolsó félórában már nem nagyon kergette a három pontot; nem úgy, mint Luis Enrique, és csapatának legalább két nagy helyzete is volt Neymar féltucatnyi kisebbje mellett. A 83. percben először Piqué fejelt alig félméterrel mellé, majd a 86. minutumban Alba lőtt alig fölé.

Betalálnia azonban nem sikerült a Barcelonának – pedig Iniesta a 93.percben majdnem onnan próbálkozott, mint 2009-ben a Chelsea elleni BL-visszavágón -, így mindkét csapat egy-egy pontot kapott, és a Real Madrid – Sevilla páros mögött található a tabellán.

Barcelona – Atlético Madrid 1-1
Gól: Rakitic (41.), ill. Correa (61.)

Barcelona: ter Stegen – S. Roberto, Piqué, Mascherano, Alba – Rakitic, Busquets (Gomes, 51.), Iniesta – Messi (Arda, 59.), L. Suárez, Neymar.

Atlético: Oblak – Juanfran, Savic, Godín, F. Luis – Saúl (Torres, 60.), Gabi, Koke, Ferreira-Carrasco (Thomas, 73,) – Griezmann, Gameiro (Correa, 60.)